Restauracja PEKIN działa już od 1993 roku.

Stałym celem naszej działalności jest przybliżanie kultury chińskiej. Nasi goście nie muszą jechać do Chin aby poczuć klimat tego kraju oraz posmakować dań prawdziwej kuchni chińskiej.

 

Dzięki naszym wieloletnim doświadczeniom w prowadzeniu restauracji, oraz pracy wysokiej klasy dyplomowanych kucharzy, stworzyliśmy bardzo bogate menu, które składa się z najsłynniejszych potraw z różnych chińskich szkół kulinarnych, np:

  • z kuchni pekińskiej: kaczka po pekińsku, nitki wieprzowe w sosie pekińskim, pierożki, itd.
  • z kuchni sychuańskiej: wieprzowina hoo, uczta rybna rodzinna, wieprzowina w sosie czosnkowym, kaczka na chrupko, to fu mapo itd.
  • z kuchni manzhurskiej: polędwica wieprzowa (cielęca, wołowa czy drobiowa) w sosie pomarańczowym, karp duszony na czerwono w sosie sojowym, bakłażan z czosnkiem itd.
  • z kuchni Huaiyang: kaczka z gorącego talerza, zielona kapusta z Poku, krewetki po shanghajsku, to fu z warzywami po shanghajsku, itd.
  • z kuchni kantońskiej: halibut na parze, karp po kantońsku, wieprzowina albo cielęcina w sosie słodko- kwaśnym, itd.

Dbamy o oryginalny wystrój poprzez wykorzystanie materiałów przywiezionych z Chin: tradycyjnych cegieł, kinkietów, dachów ceramicznych oraz stylowych mebli i porcelany. Łączymy architektoniczne akcenty z tradycyjną muzyką chińską by nasi goście mogli przenieść się w czasie i przestrzeni do dawnych domów chińskich.

Nasza restauracja dostosowuje ofertę do potrzeb swoich gości, przygotowujemy potrawy na specjalne życzenie przy organizacjach imprez okolicznościowych, tj. imprezy firmowe, bankiety, urodziny, wesele itd.

 

Serdecznie zapraszamy i życzymy smacznego!